| Nilsson a întrebat:

Credeti ca reducerile de Black Friday in Romania sunt un exemplu de forme fara fond?

In SUA e de inteles sa fie reduceri pentru ca e imediat dupa Ziua Recunostintei dupa ce oamenii deja au cumparat cadouri pentru acesta zi iar retailerii vor sa scape de stocurile ramase pentru a se aproviziona pentru sarbatorile de iarna.
Dar in Romania ce rost au?! Ca romanii oricum nu au atatia bani sa cumpere si acum, si de Craciun.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Românii au "împrumutat" de la americani toate sarbatorile lor, ei românii vor sa faca bani cu orice scop, crezi ca pentru ei conteaza ce fac americanii? Nu vezi ca românii cheltuiesc sume uriase de bani in preajma Crăciunului si anului nou? Pe asta mizeaza firmele din Romania, pe faptul ca i si umplu buzunarele, nemai contînd pentru ei ce si cît vînd.