| SmilerXd a întrebat:

TPU, mi-a comandat mama un telefon de pe acest site www.aliexpress.com, multi au zis ca iti poti lua teapa, insa 6 angajati de la mami de la servici au comandat telefoane de pe acest site si le-au venit, inseamna ca este o firma serioasa. Dar, m-ar interesa in cat timp ar ajunge comanda de acolo in Romania? Mami mi-a zis ca acolo dupa ce au pus comanda ea cu verisorul meu scria ca in 10-15 zile, oare este adevarat? Eu imi doresc din tot sufletul sa ajunga pana pe 23 Decembrie, sa il am pana la Craciun. Ea a pus comanda pe 27 noiembrie iar pe 28 noiembrie a primit mail ca, comanda este pe nu stiu ce vapor spre Romania...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iei sau nu teapa depinde cu iti este norocul. Eu am comandat ceva de la ei si a venit in fix 21 zile

| cristimihailov a răspuns:

Salut, ceea ce poate nu reiese, este faptul ca in aceasta perioada apar sarbatoriile de iarna si toata lumea comanda de pe aliexpress, alibaba, etc.

Iar posta fizic nu mai face fata, asa ca apar intarzieri foarte mari. Eu m-as astepta la intarzieri de doua luni cu posta gratuita a lor.

Cel mai bine ar fi sa platesti un DHL si sa iti vina mai repede. In felul asta poti sa vezi si pe unde se afla produsul tau.

| coolboy22 a răspuns:

Aliexpress nu e un magazin gen eMAG, e un magazin gen okazii.ro unde tu, ca vanzator iti poti vinde produsul.
Ajunge in 20-25 de zile in perioada normala, acum ca sunt sarbatorile dureaza intre 35-50 zile.

S-ar putea sa-ti ajunga pana pe 23, depinde cand te avizeaza cei de la oficiul vamal.