| ancuta286 a întrebat:

URGENT! Am dat o comanda acum cateva minute de pe Emag mai apoi am sesizat că adresa era pusă alta (pusa automat din cont). Cum pot modifica comanda? M-am interesat si mi se zicea ca sun la nu stiu ce numar dar programul e doar pana vineri. As lasa pe luni si sa sun atunci dar imi trebuie comanda urgent marti. Pot modifica comanda?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca adresa gresita este tot in localitatea in care esti, atunci astepti sa te sune curierul si stabilesti cu el unde sa-ti aduca marfa. Ii arati buletinul si te legitimezi ca esti acelasi persoana care a comandat.
Daca primeste banii pentru marfa, eventual iti va nota datele din buletin.

Daca adresa gresita este din alta localitate, atunci suna-le chiar acum sau luni dimineata la prima ora, imediat cand incep programul cu publicul.

| ancuta286 explică (pentru Bula):

Sunt dintr-un sat iar adresa este ousa la orasul de langa mine. Cam 15 km distanta. Dar nu am buletin

| Lioana a răspuns (pentru Bula):

Nu functioneaza metoda asta. Pe mine cand m-a sunat curierul si i-am spus sa-mi aduca pachetul la servici (care era la distanta de doar o statie de autobuz de casa mea) a spus ca nu vine pentru ca nu e in drumul lui si ca va trebui sa merg sa-l ridic de la sediul lor. Deci nu le place la curieri sa le zici sa vina la alta adresa si legal nu poti sa te plangi.

| Bula a răspuns (pentru Lioana):

Asta depinde de la caz la caz, de abilitatea si norocul tau.

| Bula a răspuns (pentru ancuta286):

De ce tii adrese gresite in aparat?
Vorbeste cu cei de la aceea adresa, sa preia coletul in locul tau.
Alta data fii atenta ce- si cum faci!

| ancuta286 explică (pentru Bula):

Am 2 adrese in cont. Parijtii locuiesc in locuri diferite si ma mut de la unul la altul. Si era in cont selectata adresa tatei (eu stand la mama) si nu am observat

| Bula a răspuns (pentru ancuta286):

In acest caz, tatal tau poate prelua coletul. happy
Discuta cu el, pune-l in tema si intelegeti-va la ce ora poate merge curierul la el.winking

| ℓαυяα a răspuns:

Din aplicația eMAG de pe mobil (nu știu dacă merge și pe calculator) intri la comenzile mele și anulezi comanda. După aceea modifici adresa și dai iar comanda.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o comanda nu poate ajunge marti, daca ai dat-o vineri seara.
Suna-i luni dimineata si schimba adresa!

| Lioana a răspuns:

E important sa suni acum de urgenta inainte sa-ti expedieze comanda pentru ca dupa ce a fost expediata nu se mai poate modifica nimic. Cei de la Suport Comenzi lucreaza non stop. Suna la 021.200.52.00 sau 0722.25.00.00 si spune ca vrei sa-ti modifice adresa.

| Illuminati2016 a răspuns:

Dai pe anuleaza comanda dupa plasezi din nou comanda cu adresa corecta

| ancuta286 explică (pentru Illuminati2016):

Nu am optiunea asta

| Andreea930 a răspuns (pentru ancuta286):

Sună la ei