| popmirgea1999 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.
Acum o luma mi-am cumparat o pereche de adidasi din piele si ma cam jeneaza in spate+ ca mai ma si strang un pic.(am umblat doar de vreo 5-6 ori cu ei pana acuma)
AM auzit ca daca ii bag in congelator se largesc si se inting, e adevarat?
Cam cat trebuie sa-i las in congelator?
Mai ziceti-mi voi niste solutii daca stiti. Ms mult

2 răspunsuri:
| AmeliaIoana14 a răspuns:

Ce ai auzit e o mare prostie. sunt sprey-uri speciale pentru largirea pielii le gasesti in magazinele de incaltaminte si nu costa foarte mult.

| trolololo a răspuns:

Eu mi-am pus tenisii de piele intr-o solutie de otet si apa, i-am lasat cateva ore si s-au facut foarte moi si comozi. Nu ca inainte nu erau buni, dar acum sunt foarte, foarte comozi, nici nu ii simt in picioare.