| Anonima6789777 a întrebat:

Vreau sa fac o achiziție de pe olx, de o suma pana in 100 lei. Vânzătorul mi-a spus ca face doar cu plata in cont, adică sa-i transfer eu bani înainte sa-mi vina coletul cu motivul ca vineri seara urmează sa plece din țara.
Ce ziceți e teapa?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Cel mai probabil da, pe OLX e plin de țepari. Nu plăti nici-o dată până nu verifici coletul sau vezi produsul că altfel nu știi ce primești, dacă primești ceva.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Putea sa aleaga plata ramburs so curierul sa ii faca plata in cont. Suna a teapa

| RobertMoon a răspuns:

E teapa. Daca iti trimitea cu ramburs prin posta sau curier era sigur, dar asa e teapa. Trimiti banii si nu mai primesti nimic, rar sa gasesti un om de incredere care vrea banii inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E teapa

| Vali215 a răspuns:

Da, mai mult ca sigur e teapa. Putea lejer sa se faca plata ramburs si nu era nicio problema.

| Anonima6789777 explică:

A spus că-mi poate arată recomandări ca a mai trimis colete așa. Despre asta ce ziceți?

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima6789777 explică:

"eu nu am card de România, este cardul unei prietene, deci nu se poate, îmi pare rău. O zi buna."

E teapa clar?

| Amimanera a răspuns:

Teapa 100%. Daca nu are card sa fie sanatos, este un fraier.