| RedNightmare a întrebat:

Vreau sa fac prima cumparatura pe joom, ați auzit vreodata de copacul Bonsai? Ei bine eu vreau să cumpăr niște semințe dar nu stiu daca asemenea plante cresc și in România, știe cineva daca cresc sau nu?

1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Bonsai nu e un copac.
E arta de a crește plante și copăcei miniatură. E o tehnică de creștere forțată în spații mult mai restrânse decât au ei nevoie în mod natural.
Aproape orice specie de copac poate fi crescut în tehnica bonsai.