| Aatrox17 a întrebat:

Vreau sa cumpăr ceva de pe joom dar nu stiu exact dacă vine cum trebuie. Vreau sa iau niște coliere...Coletul se livrează direct la adresa scrisa sau la posta vamala? Adica am citit undeva ca nu se livrează la adresa mea, nu stiu, voi ați mai luat de acolo?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am comandat de la ei. Atentie la specificatii! Sunt traduse aiurea in limba romana si nu intelegi multe. Exemplu: eu am luat de la ei o placa de retea care credeam ca este gigabite si cand colo n-au spus ca este doar 10/100. Obiectele ajung in peste 2 saptamani. Uneori si mai mult. Mai adaugi 10-15 zile pana le trimit. Atentie! Tot ce depaseste 10 Euro (inclusiv) se ridica doar de la posta vamala care este una pe judet in orasul capitala de judet. Acolo vei plati TVA daca este sub 150 Euro si daca depaseste 150 Euro platesti si taxe vamale. Asa scrie legea dar eu am primit si produs de peste 15 Euro la posta locala. Mai nou nici nu mai merg la posta. Postasul mi-e prieten si s-a invatat cu mine de le pune direct in cutia postala (daca sunt pachete mici) sau ma suna cand sunt pachete mari. Acum cand iti scriu am la ei 181 de comenzi din care 12 trimise (sunt pe drum) si 169 finalizate. Sunt cea mai corecta platforma in ceea ce priveste tranzactiile. Pot sa-ti explic daca vrei.

| Aatrox17 explică (pentru Salontanul):

Si le aduce la posta din satul meu sau în judet? Eu stau la sat si de aia nu cred ca pot sa ajung în județ

| Salontanul a răspuns (pentru Aatrox17):

Ti-am spus: la posta din capitala judetului cele peste 10 Euro. Celalalte vin la locala dar mie mi-au venit si de peste 15 Euro la posta locala. Cum ai noroc.