| LoLpoZ a întrebat:

Vreau sa fac si eu o comanda online de o pereche de role, dar mi se cere CNP-ul. mama spune sa nu il dau. ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Mama ta are dreptate in privinta cnp-ului pentru ca multe firme folosesc aceste date in scopuri nebenefice pentru tine. Adica bani, scoala si altele. Cel mai bine este sa te duci in magazin si sa le cumperi, este mult mai bine. Asta iti recomand eu. Ce zice mama ta este corect, chiar daca tu nu realizezi. Asa consider si eu ca nu ar trebui. Du-te in magazin ca nu este greu. Este mai bine asa decat sa te alegi cu elte belele. Nu poti sa stii niciodata. Sper ca te-am ajutat! Succes in cautarea dar si gasirea rolelor perfecte si potrivite pentru tine! Multa santate si rasbatori fericite!
Cu drag, Ioana!

14 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Cum sa dai CNP-ul?
In nici un caz nu te-as sfatui dupa cum cred aceasta comanda data online este printe primele si nu prea stii cum se face.
Lasa rolele dar eu sunt de acord cu mama ta deci nu imi place sa dau o veste rea dar NU.

Pa, pa!

| andutxza a răspuns:

Pai stii mai bine nu-l da si du-te de exemplu la carrefour acolo au role dar nu on; line fizic eu de acolo mi-am luat role sunt super multumita de ele dar sa iei cu silicon la roti alea aluneca de alea am eu si mai repet sunt super multumita de ele marca rco

| BrD a răspuns:

Nu are ce rau sa iti faca daca iti stie CNP'ul! Iti cere CNP'ul sa se asigure ca vrei sa il cumperi, si sa te sperie putin sa nu te razgandesti. Dar chiar nu are ce rau sa iti faca.

| Wanderer a răspuns:

Depinde de site. Eu de exemplu imi comand carti de pe un site unde mi s-au cerut date si l-am dat. Daca vrei sa fii sigura ca site-ul este in regula ai putea sa te uita la informatii sau ceva de genu. La site-ul meu scrie ca au autorizatie si nu stiu ce legi au mai bagata pe acolo. Dar chiar daca nu gazesti ceva de ge nu eu zic ca nu e nici o problema sa dai datele dar acum nu stiu...

| Kanghu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un magazin de vandut chestii de sport/agreement. Acolo alegi perechea dorita si o cumperi. Asa te convingi 100% ca iti place ce ai ales plus ca e mai ieftin.

Dar daca vrei neaparat sa comanzi de pe net mai bine cauti alt site. Nu e bine sa iti dai CNP-ul.Plus ca nimeni nu are nimic de facut cu el.

| Denisa a răspuns:

Trebuie sa iti dai CNP-ul ca sa poti face o comanda pe net. Daca vrei rolele trebuie sa il dai. Am pus suficiente comenzi pe internet si, stiu ce zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu da CNP-ul vorba celorlalti du-te si cumparale de la magazin.acolo vezi si calitatea lor si sa iti iei de silicon rotile.altfel la fiecare pietricica ti se blocheaza roata si faci bum.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| YoAnNa a răspuns:

Nu il da normal... Pentru ce le-ar trebui CNP-ul?

| kynleiii a răspuns:

Nu ti-l da! Poate sa il foloseasca in mai multe scopuri.Acum,fa ce vrei! fundabig grin?

| LecSiee a răspuns:

Nu e normal sa iti ceara CNP-ul. deci ca si mama ta zic. nu il da!

sfat: cauta alt site cu comenzi online happy sunt atatea! cine stie. poate gasesti o pereche si mai frumoasa si mai ieftina =)

| candyx_5036 a răspuns:

Sa nu il dai in nici un caz. Daca era un site serios cerea localitatea judet stradaetc. S-au intamplat multe chestii pe tema asta cum ca ar putea sa se creeze o noua identitate pentru altcineva. Role mai bine ia-ti direct din magazinwinking

| BlonDiNa_5249 a răspuns:

Buna! Sfatul meu ar fi sa nu iti dai cnp-ul, pentru ca acesta e cam personal si poate sa il foloseasca in alte situati. Deci, in concluzie, mama ta are dreptate. Imi dau seama ce suparata esti fiindca nu iti poti cumpara rolele cel mult dorite, dar te poti duce la un magazin din apropierea caasei tale si sa cumperi de acolo. Si eu am cumparat ceva dupa net si cand a venit produsul la mine imi venea sa turbez. Dupa ce ca m-am dus in fundul pamantului sa le iau, am dat bani calumea pe ele, nu mergeau nici 50% bine... Sfatul meu: daca vrei neaparat sa cumperi dupa net, cauta un alt site ma sigur care sa nu iti ceara atat de multe date personale...Succes in cautarea rolelor potrivite. Uite ceva bun, http://www.smartbuy.ro/......54577.html