| huntsman44 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o imprimanta, ce imi recomandati? O s-o folosesc rar spre deloc (undeva la 30-40 pagini pe luna) asa ca vreau ceva ieftin, sa pot printa de pe pc, sa aiba functia xerox si sa fie color. Multumesc

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca scoti doar 30-40 de pagini de ce nu mergi mai bine la un xerox?
Asa dai 5-7 lei pe 40 de pagini pe luna. in loc sa dai 80-100 pe cartuse

| huntsman44 explică (pentru aditimus):

Ma intereseaza atat partea de xerox, cat si cea de printare de pe pc si un magazin xerox este departe de mine. Referitor la cartuse, care este durata lor de viata? Mi-e teama sa nu se usuce daca scot putine pagini pe luna

| aditimus a răspuns (pentru huntsman44):

Un cartus te tine in general 100 de pagini alb negru.
Daca nu le folosesti se vor usca cu siguranta asa am patit eu.

| Adbbmsh a răspuns:

Detin un Canon mp280. batrana, dar o folosesc de multi ani si nu mi-a facut nicio "figura".
Xerox, Scanner, toate functiile uzuale pentru acasa.
daca spui ca vei printa undeva la 30-40 pagini lunar, tind sa cred ca cele 2 cartuse te vor tine mult si bine. poate chiar 3-4 luni.
si cu siguranta cel alb negru "va muri" primul, asa e mereu in cazul tiparirii documentelor. ambele cartuse costa undeva la 70 lei.