| ReignForest a întrebat:

Am câteva întrebări.
1.Pe Instagram la unele vedete când intru pe profilul lor apare opținea să suni sau să trimiți mesaj text? Cum este? Chiar răspund?
2.E adevărat că la unele jocuri la care zice și în reclame că poți câștiga banii e fake? Am instalat o dată o aplicație la vrăjeală și nu am primit nici un ban, dar probabil că nu aveam cont de paypal și bănuiesc că și așa e fake.

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Depinde de vedetă, care sunt deschiși cu fanii, vor răspunde la mesajele tale, care nu, te vor rejecta sau bloca.
Nu este adevărat că poți câștiga bani din jocuri, din aplicații adică, sunt tentative de scamming. Îți lași contul bancar în aplicație, iar mâine te trezești de pe plus, pe minus. Singurele aplicații din care poți "dacă într-adevăr n-ai altă ocupație" să faci bani sunt cele de pariuri sportive. Betfair de exemplu. Sigur și cu posibilitatea parierii cu Paysafe, alimentarea balanței folosind Paysafe, nu neapărat contul bancar. Nimeni nu o să te plătească pentru faptul că stai și butonezi telefonul, nefăcând nimic util pentru nimeni. Să joci un joc, măcar de-ai filma câteva gameplay-uri într-un canal de Youtube dedicat, specific pentru așa ceva. Poți scoate bani frumoși dacă câștigi audiență destul de repede, ai 5$/1000 Views..., la final, când vrei să retragi banii, YouTube ți-i virează într-un cont bancar.

| GiuliaMariaaa a răspuns:

1. Depinde de vedetă. Unele nu, alte da.

2. Dacă te referi la jocurile alea ciudate, unde învârți o rotița și ai deja bani pe paypal, NU. Nu sunt adevărate. Adică gândește-te : dacă bani s-ar câștiga așa ușor, nu am fi toți milionari? Învârți o roată și îți cumperi o mașină. De ce ți-ar da oameni aceia bani? Nu îți dau. Vor contul de paypal, și până la urmă tu le dai bani lor, nu ei ție.