| Rateff a întrebat:

Am făcut o glumă foarte proastă și am făcut o locație/firma pe Google maps la domiciliu unei persoane și nu știu cum să o șterg.

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu conteaza ca ai facut, sunt multe locatii specificate acolo ale multor firme, etc, magazine, nu int pe nimeni asta, e un domiciliu oarecare al unui om oarecare, putea fi oricare pus acolo, nu conteaza pentru nimeni.

Nu ai dat cu legatura persoanel de pe net, poza si altele adica nu ai zis "acolo sta x care e pe net cu numele cutare si are poza cutare".
Cred ca nu ai facut asa, acu nu stiu.
Dar se poate sterge asa cum ai si pus.

| romeo78 a răspuns:

Scrie la Google Maps, intră la setări de la Google Maps, vezi cum poți șterge ce ai făcut. În rest, spune și persoanei care i-ai făcut firma pe adresa lui de domiciliu.
Câți ani ai să faci așa ceva? 2 ani? Chiar alte glume nu ai găsit? Eu te-aș da pe mâna poliției dacă mi-ai fi făcut așa ceva și aflam. Chiar voi vă plictisiți și nu aveți nimic în cap?

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru romeo78):

Da ce a facut ma a dat bomba atomica si a omorat un milion de oameni? Mare lucru a pus o locatie pe google maps. Si a dat si el seama ca a gresit si a recunoscut ca a fost o gluma proasta. Eu o vad ca o gluma buna da infine. Si te trezesti tu sa l certi mai departe. Auzi cica l ai fi dat pe mana politiei laughing
Acum ori ii raspunzi ori nu, nu stai sa l certi.
Descarcati fulstrarile in alta parte nu pe intrebarile oamenilor.
Raspunsul care i l ai dat oricum lasa de dorit si nu ajuta cu nimic "Scrie la Google Maps, intră la setări de la Google Maps, vezi cum poți șterge ce ai făcut."
Te ai trezit tu repede.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Furtul de identitate pe internet se pedepseste, REAL, exista o lege care a fost contestata si abuzata, pana cand curtea suprema a dat o sentinta definitiva si irevocabila care nu mai poate fi re-interpretata
deci, oricat de clar ar fi ca e o gluma, daca "victima" se duce la politie atunci tipul o incaseaza

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru Zuzu1991):

Sa pui o locatie pe google maps ca e un profi unde nu trebuie nu e furt de identitate

| Zuzu1991 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Orice te face sa dormi bine noaptea

| romeo78 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Zuzu1991 ți-a dat răspunsul.
Deci las-o mai moale cu critica la adresa mea și recunoaște dacă ți-ar plăcea să ți se dea adresa pe internet și apoi, eventual să te trezești cu poliția, cu trupele speciale pe cap, căci cineva s-a folosit de adresa ta.
Deci, ia-o mai încet cu acuzele și folosește Google pentru a te documenta.

| Iote a răspuns:

Incearca sa intri pe locatie si sa o declari inchisa definitiv.
Dar poti si sa trimiti feedback la Google spunand ca locatia este adaugata gresit si doresti stergerea.

| Alverto a răspuns:

laughing

| Rateff explică:

Persona știe de locație deoarece a fost cu mine cand am creat-o.
Eu nu dețin locatia (firma ), nu este deținută de nimeni, ca să o pot deține trebuie să trimită cei de la Google un cod la locatia respectivă.
Eu doar am creat locatia nu sunt și deținătorul.