| Mieqg153 a întrebat:

Am o problema. Aveam o conversatie cu un tip din web, mi-a cerut foto si scoala. Si a facut o compilatie din ele adaugand o foto nude, care nu e a mea si ma santajeaza ca sa-i trimit banii. Unde pot sa ma adresez ca aceasta fotografie sa nu patrunda pe web?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mergi cu parintii la Politie.

| ReddY25 a răspuns:

Direct la autoritățile locale

| AdioTPU a răspuns:

La poliție.

| Roger645 a răspuns:

Dar un prieten real de la scoala ce avea? Cum sa iti faci prieten o clona de pe net... poate e tot femeie sau vreun obsedat.
Mergi la politie sa ii faca un flagrant cu faza cu banii.
Legat de web...nimic nu il poate opri. Oricine poate edita o poza avand chipul tau sau al meu si sa o publice aiurea pe net. Eventual cu poza ta mai cere bani si la alti fraieri amatori de prietena pe net.