| popaandreea26 a întrebat:

Buna! A mai dat cineva comanda pe siteul filaonlineromania.com? Eu am dat astazi in jur de ora 11 si am primit un email de la adresa auto6@vmcustomer.com in care imi spune ca pe cardul de credit va scrie "TREKINLANGTANG" pentru trimiterea extrasului de factură de către procesatorul de plăți al vânzătorului ca instrument. Precizez ca site-ul este foarte bine facut, inca nu au nicio adresa de email sau nr de telefon.

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Doar pentru faptul ca este facut prin platforma de alibaba ceva nu este bine. Iar adresa de mail apartine unui alt site de fraude "reebokonlineromania".

Blocheaza card-ul daca ai comandat ceva si solicita bancii anularea tranzactiei pe motiv de frauda.

Domain Name: FILAONLINEROMANIA.COM
Registry Domain ID: 2604801264_DOMAIN_COM-VRSN
Registrar URL: http://www.alibabacloud.com
Registrar: ALIBABA.COM SINGAPORE E-COMMERCE PRIVATE LIMITED

Date 09/19/2021
Fraudulent email cs@vmcustomer.com
Url / Website https://www.reebokonlineromania.com/
Scam contents The website pretends to sell reebok sport shoes but the payment is rejected on the website and sends you to pay through a third party called "Unrootedartist". You receive a so called confiration of þhe payment and never hear from them again.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu am cautat dar dupa denumirea siteului cat si adresa de email dupa care te-au contactat ceva e DUBIOS!

| Dario13 a răspuns:

Filaonlineromania.com cea mai mare teapa, nu comanda, am comandat la copil o pereche de adidasi am platit 500 ron cu otul si mi-a ajuns acasa un portofel... adica o mare teapa