| Ovidiu a întrebat:

am o problema cu care ma "bat" de luni de zile:
Am realizat un formular, folosind php pentru trimiterea datelor(prelucrare.php) si javascript pentru validarea datelor introduse si html pentru crearea formularului. Pana aici a mers bine, dar cand vine vorba de expediere date, imi vine sa ma urc pe pereti. Completez formularul, trimit datele, le primesc prin mail, dar, prin mail primesc doar campurile, nu si datele, exemplu de continut mesaj:
Nume:
Prenume:
Localitate:
Deci, primesc doar campurile.
Acum ma gandesc ca serverul unde am incarcat siteul e el de vina, dar nu, am incercat pe 3 servere si degeaba.
Repet, totul este facut cum trebuie, dar nu primesc datele, nu-mi da nicio eroare.
Poate e de folos, am dat aici continutul fisierului 'prelucrare.php':
Nu am mai pus "" ca sa imi mearga pe TPU.
----
$subiect = 'Mesaj primit de pe site-ul '.$_SERVER['SERVER_NAME'];
// aici scrieti adresa de e-mail unde doriti sa primiti mesajele
$adresa = 'adresa mail';
$continut = 'Nume: '.$nume.'
Prenume: '.$prenume.'
E-mail: '.$email.'
Telefon: '.$telefon.'
Localitate: '.$localitatea.', Judet: '.$judet.'
Mesaj:'.$mesaj.'

==============================
Mesajul a fost trimis la data de '. date('d-m-Y H:i', time());
$headere = "From: $nume $prenume \r\n".
"Reply-To: $email\r\n".
"MIME-Version: 1.0\r\nContent-type: text/html; charset=iso-8859-2\r\n";
// aici se incearca trimiterea mesajului pe mail
if (@mail($adresa, $subiect, $continut, $headere))
{
print "";
}
else
{
print "";
}
------

Acum folosesc un formular facut numai cu php si html, merge bine, dar eu vreau verificarile cu javascript.
Cine ma ajuta sa inchei acesta "lupta" cu aces script, care o am de aprox. 6 luni, ii dau funda + vot.

Răspuns Câştigător
| virus5381 a răspuns:

Sincer cu limbaju asta de programare nu prea il am dar sunt sigur ca ai bulti un java scriptwinking. 100% este un javascript pe undeva gresit. Eu sun scripter (moduri samp ) dar cred ca atata stiu si eu big grin. Verifica fiecare script si o sa gasesti o greseala pe undeva.

P.S : Acuam fac reclama proasta la TPU dar asta este adevarul pentru asemenea probleme iti recomand forumul softpedia unde sunt informaticieni priceputi nu ca aici copii de 14-18 ani care se baga (cum sunt si eu da noa eu macar stiu ce vorbesc). Bafta bagate pe sfotpedia si o sa vezi i in max 1 ora o sa ai prblema rezolvata dar eu sunt sigur ca este de la un script java.

1 răspuns:
| xxRaPp3RuLxx a răspuns:

Urcate pe pereti laughing