| Liveforyourself a întrebat:

Am încercat să pun un video pe Instagram cu o melodie cunoscuta pe fundal (Havana) iar cei de la Insta l-au șters pe motiv ca nu am drept de proprietate. Știți cum as putea face sa am posibilitatea sa urc videoclipul fără a schimba melodia?

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Nu poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cu acordul celor care au făcut melodia.

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Melodiile, pozele sau clipurile video realizate de alții sunt practic proprietatea lor și tu nu le poți folosi decât cu acordul lor. De aceea, nu vei putea folosi melodii cunoscute în clipuri pe Instagram sau Youtube.

Pentru a nu te mai confrunta cu astfel de probleme te sfătuim să încarci pe Instagram conținut original, realizat de tine.

Mai multe despre drepturile de autor poți citi aici https://help.instagram.com/126382350847838