| AlinC17 a întrebat:

Buna;
Ce fac daca cineva si-a facut cont de Facebook cu numarul meu de telefon?
Si cum si-a putut face?(sunt sigur ca nu mi-a luat nimeni telefonul, pentru ca, daca si-a facut, banuiesc ca ar fi trebuit sa imi trimita ceva mesaj)...si ideea e ca eu mi-am facut cont de messenger tot pe numarul meu de telefon...am vrut sa ma conectez la calculator cu contul de messenger, mi-a cerut parola, am apasat pe "Am uitat parola, am pus una noua; si a intrat pe contul acelei persoane(m-am logat cu numarul meu de telefon).
Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna, Alin,

Exista posibilitatea sa fie o eroare sau persoana respectiva sa iti fi inregistrat numarul de telefon din greaseala. Sfatul nostru este sa raportezi acest lucru catre Facebook urmand pasii https://www.facebook.com/help/1126628984024935?helpref=hc_global_nav (poti schimba limba textului din stanga jos)

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că-i o eroare, o încurcătură de date, chiar nu știu cum a fost posibil...
Dacă profilul de Facebook are multe poze personale, albume etc, atunci lasă-i un mesaj public și roagă-l să ia legatura cu tine.
Nr de telefon poate fi înlocuit. La fel, și parola.
Dacă simți că profilul e fals, nu are postări, nu e actualizat, atunci solicită ștergerea lui și cu asta ai terminat. :)

http://www.facebook.com/help/delete_account

| ANDREI0527 a răspuns:

Sa le trimit mesaj celor de la Facebook si sa le spui că s-a intamplat sau sa le spui la cativa prietenii sa dea report contului si acesta ca fii sters

| darrio2007 a răspuns (pentru ANDREI0527):

Nu incurca report cu raport.
„REPÓRT, reporturi, s. n. Trecere a unei sume (reprezentând un total parțial) din josul unei coloane în fruntea coloanei următoare, pentru a fi adunată în continuare; p. ext. sumă, total reportate sau orice sumă rămasă dintr-un calcul anterior. – Din fr. report.

RAPORT- Comunicare scrisă sau orală făcută de cineva în fața unei adunări, a unei autorități etc., cuprinzând o relatare (oficială) asupra unei activități personale sau colective; textul acestei comunicări."