| alx2929 a întrebat:

Bună ziua. La ruter s-a aprins un bec portocaliu iar când cer depanare îmi apare mesajul "Ethernet nu are o configurație IP valida". Am încercat sa repornesc ruterul, pc-ul, am scot cablurile și le-am reconectat, am întrat în cmd și am încercat cam tot ce am găsit pe internet însă fără rezultat. Ce as putea face?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimic, este o avarie in sectorul tau o vor repara cei de la Rds. Deci problema nu este de la tine numai umbla aiurea la ruter ca il zapacesti si cand repara ei defectiunea o sa ai tu defectiune in casa. Sună la rds daca la ei ai abonament si spune le si lor ca nu ai net.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda

| alx2929 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc și eu pentru răspuns. Ai idee cât durează de regula remedierea problemei de genul? Eu am problema de ieri de la ora 16

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alx2929):

Poate dura cîteva zile depinde de gravitatea avariei, doar la internet ai avaria? Sau si la tv? Mergi la sediul lor Digi si intreaba i pe ei, poate te au deconectat daca ai uitat sa platesti