| ubox7007 a întrebat:

am o problema cu ruterul: cand bag cablul direct in pc internetul merge, cand bag cablul in ruter apoi in pc nu mai merge, am verificat cablurile, toate sunt unde trebuie. Am incercat sa fac un nou Broadband Connection (user, parola corecte) dar imi da redail si eroare 651, dar totul este conectat unde trebuie si inainte cu o saptamana totul mergea perfect (problema a aparut cand tatal meu a cerut intreruperea contractului pe o alta adresa, dar la adresa la care stau eu e abonamentul in vigoare si la zi, oricum primesc internet dar direct in pc, fara ruter). Va rog ajutor. P.S. am sunt la rcs rds si mi-au spus ca ruterul nu este de la ei asa ca nu ma pot ajuta. Multumesc mult pentru timpul acordat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand folosesti router nu mai creezi conexiune nou in pc, conexiunea o creezi in router cand il configurezi

| andreianca a răspuns:

Vezi sa fie bagate bine user si parola si incearca sa scrii cu litere mari tot sau daca e cu litere mari scrie cu mici trebuie sa mearga daca nu e problema in router si trebuie resetat si facute setarile din nou