| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma mai pot conecta la contul paypal unde am atasat cardul bancar, mi-a fost trimis un cod dar nu am fost atent si nu am introdus acel cod.Ma poate ajuta cineva? Dau funda

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Codul din 4 cifre apare in extrasul de cont emis de banca ta.
Trebuie sa mergi la banca, sa ceri une xtras de cont, sa iei coduld e 4 cifre si sa il pui in paypal, in linkul pe care ei ti l-au trimis.
Fara acel cod introdus unde ti-au spus ei, nu se poate valida si folosii contul de Paypal.

| mastadont a răspuns (pentru Violleta2022):

Aici nu ai dreptate. Contul de paypal se poate folosi și fără un card însă trebuie să ai bani pe paypal. Dacă îți trimite cineva direct pe paypal de exemplu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mastadont):

De fapt am dreptate, ca folosesc Paypalul de peste 10 ani si am facut mii de tranzactii prin el, asa ca, stiu foarte bine cerintele Paypalului!
Un cont Paypal NU poate fii validat fara acel cod de 4 cifre, care apare in statmentul bancar (extrasul de cont).
Dupa validarea contului si activarea lui, poti sa elimini contul abncar sau credit cardul si-l poti folosii cu ce ai in cont, daca primesti ecva transferuri, darm inainte de validare si activare, contulde paypal nu se poate folosii.

| mastadont a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu l-am folosit câțiva ani fără validarea prin cont bancar. Acum depinde și ce fel de cont e, eu vorbesc de contul personal.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mastadont):

Eu am 1 cont personal si 2 conturi de firma.
Eu sunt curioasa, cum ai putut folosii un cont de paypal fara cont bancar?
De unde ti-au intrat banii si pe unde i-ai scos? ca fara cont bancar, nu poti afce transerul banilor din paypal.

| mastadont a răspuns (pentru Violleta2022):

Am primit bani de pe un site pe care lucram ca transcripționist într-o vreme. Banii i-am folosit doar să plătesc online, nu i-am transferat în contul bancar. Majoritatea magazinelor acceptă și paypal, și banii sunt retrași direct din balanța paypal.

| mastadont a răspuns:

Ce eroare îți dă când încerci să te conectezi? Încearcă la forgot password. Schimbă parola de acolo, o să-ți trimită un cod nou.

| xkapt5 a răspuns (pentru mastadont):

This card is linked to another PayPal account. Please remove the card from the other account or try a different payment method. Am incercat sa ma conectez la cont cu parola si emailul dar spune ca sunt gresite inainte intram in contul unde am atasat cardul dar acum nu mai pot

| mastadont a răspuns (pentru xkapt5):

Păi trebuie să-ți schimbi parola la contul la care e legat cardul, nu poți să legi același card la două conturi bancare. Dacă știi adresa de e-mail a contului trebuie doar să încerci să schimbi parola și să te conectezi, este opțiunea să-ți trimită cod de confirmare prin SMS sau apel dacă țin minte.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa incerci sa iti recuperezi contul accesand https://www.paypal.com/authflow/email-recovery/

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.