| Sara2 a întrebat:

Daca cineva iti doreste raul, si iti spune tot ce iti doreste cu dusmanie, chiar ti se pot adeveri acele vorbe? Fara ca tu sa-i fi facut vreun rau vreodata, fara sa aiba poze cu tine sau alte obiecte, fara sa stie cine esti, nici macar numele

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu laughing)))))))))).
Doar daca face ceva cu mana lui.

| Lioana a răspuns:

Cand cineva dorește raul unei persoane aceasta dorinta se poate intoarce impotriva lui. I se poate intampla chiar lui acel lucru.

| Uvox a răspuns:

Adica daca exista blesteme?
Exista, cum sa nu? Chiar multe si variate functie de creativitatea fiecaruia.
Daca si functioneaza? Evident ca nu. Doar dacă tu crezi cu tărie că ar funcționa. Dar atunci nu blestemul e cauza ci chiar tu.