| Uncopilmaicuprobleme a întrebat:

Daca mi-am luat țeapă pe PayPal pot să-mi mai recuperez banii

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe paypal nu-ti poti lua teapa, fiindca paypalul este doar o platforma de transfer, nu este un site de vanzari-cumparari.
Daca compania de la acre ai cumapart foloseste paypal si ales paypal ca metoa de plata, neprimind produsul, poti sa ceri paypalului sa-ti faca refund (returneze) banii fiindca nu ai primit produsul.

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa mentionez, daca tu singur ai facut doar un transfer de bani prin Paypal, cuiva, la o adresa de email, atunci nu ai cum sa recuperzi nimic fiindca Paypalul nu este mijlocitor ca in cadrul unei vanzari a unui magazin online. care retrage banii prin paypal.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da.
Studiază Q&A de la ei și vezi ce trebuie să faci, care sunt pașii.

| Wr3nch a răspuns:

Daca banii au fost adaugati prin card bancar poti suna la banca sa faci stornare. Sau ii poti lua inapoi prin PayPal daca nu ai platit cu friends and family. Poti de asemenea sa dechizi o disputa pe paypal daca o duci bine cu engleza. Si niciodata nu da primul. O zice un om care a facut cateva trades cu oameni random.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de paypal