| PoTopica a întrebat:

Am cam luat o teapa de la cineva prin Booking si vreau sa intreb daca ii fac plangere ce pateste? Ce ii fac cei de la booking, imi recuperez banii in vreun fel sau n-am sanse?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa iti ofere booking ceva vouchere sau chiar banii inapoi si pe ala il zboara de pe platforma daca se confirma teapa

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu știu să-ți spun sigur ce se va întâmpla, dar Booking-ul e foarte safe. Am un prieten care a plecat în altă țară, iar odată ajuns acolo, proprietarul la care avea rezervarea făcută prin Booking, a spus că nu-l mai poate primi. A sunat la Booking, iar cei de acolo i-au oferit câteva alternative de cazare în aceeași zonă, cu condiții super bune. Nu a plătit nicio diferență de preț și totul a decurs foarte repede.

Mă gândesc că dacă nu vrei alternativă, sigur vei primi banii înapoi.

| kofihi3782 a răspuns:

Clar este banat de pe platforma daca se dovedeste faptul descris