| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

HEI! De ceva timp primesc mail-uri dubioase, de la site-uri por*o ( nu ma lasa sa postez întrebarea daca scriu cuvântul in întregime). In aplicația telefonului, toate sunt in inbox, dar pe laptop apar in spam. Din ce cauza primesc? Sunt multe, multe de genul " 400 de bărbați vor sa te cunoască", altele extrem dr scarboase. E posibil sa se fi logat cineva cu adresa mea de mail pe un site de genul asta?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Le marchezi ca "spam" si ai scapat de acea adresa de mail.

| CuriousStuff a răspuns:

Cineva, sau chiar tu, ti-a/i pus adresa de email pe un site, nu trebuie neaparat sa fie por no ca sa primesti astfel de mesaje. Ar trebui sa fie buton de unsubscribe in fiecare email. Daca nu, marcheaza-le macar ca spam, cum zice Bula.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Ne pare rau ca ai intalnit astfel de mesaje suparatoare. Iti recomandam sa nu le deschizi (pot contine malware) si le marchezi ca Spam.