| julateodoramaria a întrebat:

Hey buna, ma puteti ajuta, va rog, cum pot recupera un cont de Facebook daca mi-a schimbat cineva parola? Imi spuneti, va rog?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca ai dat numarul tau de telefon ca si modalitate de securitate, sau adresa de email, le poti introduce iar ei iti vor trimite un mail cum sa faci sa-ti recuperezi contul.
Daca nu ai niciuna, e pierdut.

| julateodoramaria explică (pentru Adry05):

Poti intra tu pe Facebook meu pls

| julateodoramaria explică (pentru Adry05):

Poti intra tu pe Facebook meu

| untu a răspuns (pentru Adry05):

Nu trebuie sa expunem pe Facebook numarul privat al unei persoane din motive de securitate si de intimitate!

| Adry05 a răspuns (pentru untu):

Cand am zis asa ceva? Facebook iti cere numarul de telefon pe care iti confirma contul si pe care-l folosesti sa-ti trimita un cod daca iti uiti parola. Nu am spus sa puna numarul pe wall sa-l vada alte persoane.

| untu a răspuns (pentru Adry05):

Este posibil, dar mie nu mi s-a intamplat asa vreodata, pentru ca imi schimb periodic in fiecare luna parolele de tinut in minte sau de notat in carnet!

7 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna Teodora,

Te sfatuim sa incerci sa-l recuperezi mergand la www.facebook.com/hacked si urmand pasii indicati acolo.

De asemenea, pe viitor, este bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Facebook. Mergi in coltul din dreapta sus, da click pe sageata si acceseaza Settings, mai apoi mergi la lista din partea stanga a ecranului si alege Security. Vei gasi acolo optiunile oferite pentru a-ti securiza contul (poti sa introduci un email alternativ sau numarul de telefon)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand sa va deconectati de pe toate dispozitivele...Este o setare pa care Facebook o afiseaza la capitolul legat de securitatea contului.