| crriss330488 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa identific un cont pe Facebook? Sa aflu de unde exact imi scrie persoana? Multumesc.

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai putea s-o provoci, încât să îți scrie pe yahoo și așa afli...

| cfrtobias a răspuns (pentru floresdemayo):

Yahoo messenger numai se foloseste sau nu exista.

| floresdemayo a răspuns (pentru cfrtobias):

M-am referit la Yahoo email. Cu ușurință, se poate afla locația.

| cfrtobias a răspuns (pentru floresdemayo):

Nici messenger numai vad sa existe si crezi ca iti da e-mail?

| mont a răspuns:

Nu se poate, cel putin legal fara acordul ei.

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Nu poți afla astfel de informații despre o persoană cu care comunici online, cu atât mai mult pe Facebook.

Dacă aceasta este o persoană necunoscută și simți că ceva este în neregulă, sfatul nostru este să îți asculți instinctele și să închei conversația.

| Void0001 a răspuns:

Daca e ceva grav, poti lua legatura cu facebook.In rest sunt website-uri care indica geolocatia ip-urilor.Sunt mai multe metode dar nu sunt toate legale.