| invi989 a întrebat:

Pe internet nu gasesc informatii in legatura cu asta.

Imi doresc sa imi cumpar un catel, acest catel are microcip si pasaport facut, intrebarea mea este cum se schimba datele detinatorului de pe pasaport si microcip? Trebuie facut un alt pasaport?
Este responsabilitatea detinatorului sa schimbe datele de pe pasaport si microcip?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La medicul veterinar.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te duci (de preferat e sa mergeti impreuna, tu si fostul proprietar) cu carnetul de sănătate al cățelului, la veterinar și el va actualiza datele. Va introduce numele tău la noul proprietar.
Uite aici, un exemplu, "Proprietar 1", Proprietar 2" etc

https://imgur.com/a/sQf9x6m

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Contacteaza-l pe Mirel Faianta, cel mai tare hackerman de pe Deep Web si te va rezolva in 2 secunde.