| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.Am avut o pagina pe facebook,(nu dau nume) unde postam print screen-uri cu diferite site-uri de pe deep web.Am aflat ca sunt urmarit de politie(nu are importanta e unde),dar nu stiu din ce cauza, ca am postat alea pe facebook sau ca am intrat pe deep web.Imi este frica sa nu fiu trimis la inchisoare, de ieri nu mai am de gand sa intru vreodata acolo.Si sunt multi youtuberi si alte pagini de facebook care arata oamenilor asa ceva dar nu vad ca au patiti nimic

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,depinde ce ai postat. Daca ai postat screen-uri cu arme, droguri, canibali, chesti de genul poate chiar in noapte asta vine FBI. Daca nu poate fi din cauza ca le arati si altora deep webul, dar nu prea cred.
Ai grija ce faci.

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru anonim_4396):

Pai am postat si mai rele.

| K0sti a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Pai cand nu ai nimic in tartacuta...

| pufulescu a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Sper ca n-o sa ne spui ca ai aflat ca esti urmarit de la virusul acela, Politia Romana! Este un scam care cere bani.
Si nu mai posta imagini cu cadavre sau ce ai pus tu acolo pe facebook, este interzis prin regulile site-ului si gata! Fa-ti un site si posteaza-le acolo, pui pe facebook doar link catre acel site. Plus ca exista forumuri unde gasesti persoane interesate de asa ceva!

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru pufulescu):

Mi-a transmis ceva agent sri parca, prin mama, ca sa sterg tot ce tine de deepweb din calculator deoarece sunt in baza lor de date, dar pot posta oriunde altundeva in afara de facebook?

| pufulescu a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Daca ce spui e adevarat este mai groasa treaba decat pare, deci potoleste-te pe moment din a mai posta astfel de imagini oriunde! Daca le-ai intrat in atentie iti supravegheaza terminalul ( pc-ul de acasa ), nu doar contul de facebook si vor descoperi orice postezi pe net. Deci cool down!

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Sterge pagina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste si regulamentul Facebook. Acolo scrie ce ai voie si ce nu. Nu mai posta. Sterge pagina si gaseste altceva de facut.

| Igorstyle a răspuns:

Nu ai cum sa fii bagat la inchisoare pentru o postare pe facebookwinking dar daca screen-shoturile au legatura cu politia, sau siteuri de trafic de droguri, arme, oameni etc. Este posibil ca asta sa fie cauza