| cristiantudor5 a întrebat:

Salut.Cand cineva iti cere contul bancar sa iti trimita bani...ce trebuie sa dai mai exact? (Cat mai simplu de inteles pls)

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Numarul de contnnumele complet si orasul, am facut nenumarate chestii de genul si nu trebuie sa dai mai multe informatii.

| GdX a răspuns:

Pentru transfer bancar dai doar Numele si Codul IBAN

| Frank51 a răspuns:

Codul IBAN(International Bank Account Number).

| cristiantudor5 explică (pentru RobertMoon):

Care este numarul de cont?

| RobertMoon a răspuns (pentru cristiantudor5):

Pai tu trebuie să îl știi, doar e contul tău lol așa pe lângă ești laughing

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Trebuie să îi trimiți codul IBAN și numele complet. Aceste informații pot fi obținute de titular (persoana care deține contul) de la banca unde este deschis contul.