| AlexandruPorfir a întrebat:

Salut! Dacă seria căștilor AirPods de pe factura coincide cu cea de pe cutie înseamnă ca sunt 100% originale sau sunt șanse să fie fake-uri din China?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de unde le ai luat. Nu e nimic complicat să scrii ce vrei pe factura

| AlexandruPorfir explică (pentru suntserios):

Îi factura electronică de la eMag

| suntserios a răspuns (pentru AlexandruPorfir):

Emagul nu vinde fake uri

| relian a răspuns:

Seria ce spui ar trebuie sa se afle si pe castile respective, deci aceiasi si pe cutie si pe casti. Daca is diferite atunci ceva nu este in regula.

Cind ai seria de pe casti, intri la apple.com bagi acolo seria si o sa vezi singur daca is originale sau nu.

Cel mai bun, este sa cumperi produse Apple de la Apple, ori din magazine, sau daca nu sunt magazine la tine, de pe net online, dar tot de la Apple, ori de la magazine autorizate Apple, companii de telefonie si cam atit.

Eu am cumparat un incarcator si cablu Apple, de la o persoana, de la un indian, cutiile ambele sigilate, nu ai cum face acel sigiliu, daca stii produsele noi cum sunt sigilate la Apple.
Am ajuns acasa incarcatorul nu era bun, nu incarca nimic laughing

Mam dus la Apple la magazin, au zis sa merg acolo de unde am cumparat.
Totusi de unde avea acel indian produsele alea? Banui ca or fi produse defecte, care au fost oprite de la vinzare, cei care trebuiau sa le arunce, le-au pus la cutii si hai sa le vindem la fraieri laughing asa cum am fost si eu.Nu am mai fost inapoi la indian, pentru ca le luasel ieftin, mai mult m-ar fi costat benzina pana la ala, asa ca mi-am vazut de treaba si am invatat lectia.

Am mers la Apple am luat incarcator, merge struna laughing
Cred ca multe chestii ce trebuiesc aruncate, cei de la fabrica, acolo unde se fabrica ele, le baga in cutii si le vind stiu si eu cui, dar nu la magazin, asa gen olx si alte site online.

Daca le cumperi de la magazine autorizate is originale, deci magaizne Apple, sau magazine autorizate, alea garantat trebuie sa fie originale.

| carevaescu a răspuns:

Imaginează ți că ai vinde produse contrafăcute. Ți ar fi greu să faci ca prețurile să coincidă?
Singura garanție pe care o poți avea este atunci când cumperi de la un magazin autorizat Apple

| littlesmokecigarette a răspuns:

Acum depinde de unde o cumperi
Exista doua trei opțiuni
1.in magazinul Apple
2.magazinjl online Apple
3.un magazin random
Dacă ai a 3a opțiune înseamnă că sunt fake chiar dacă coincid?
Toată lumea poate sa falsificeze niște facturi