| IasminMarc a întrebat:

Salut,eu folosesc pentru diverse lucruri VPN-ul protonvpn, varianta gratis, este sigur? Adica are mai multe servere pentru 3 tari diferite, vpnul funcționează dar nu stiu sigur daca nu imi fura informatiile, mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

La ce iti trebuie vpn, mai exact? Daca tot ai nevoie de el, de ce nu iei varianta comerciala? ProtonVPN si Proton Mail sunt produse excelente, confidentialitatea e ultimul lucru de care sa iti faci griji cand vine vorba de elvetieni.

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

Vpn public nu are nici o legatura OARECARE cu, confidentialitatea
ci cu schimbat tara, si cateva protectii... SLABE anti-identificare
si iti schimbi tara cand vrei sa faci t0rrentzi sau ceva de genul asta

altfel, datele ti le ia browserul direct, prin scripturi puse pe paginile de web pe care le accesezi, si ii doare in pix ca ai vpn sau nu, deci trebuie sa fii atent pe unde intrii, nu sa iti pui vpn care NU te ajuta cu nimic la confidentialitate