| UserName450 a întrebat:

Am o problema. Am Windows 10 de cateva luni si vreau sa-mi recuperez inregistrarile de pe Windows 8. Ca am niste inregistrari foarte importante cu poezii grele, stranuturi de ale mamei mele si sunete de pe telefon. Cum pot sa-mi recuperez fisierele? Ce trebuie sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| Fanibu a răspuns:

Daca ai facut upgrade la W10, e usor de gasit "stranuturile mamei", cu ajutorul unui program de recuperare fisiere pierdute gen "Recuva". Daca ai facut instalare "pe curat", cred ca ar trebui sa astepti cand mama e racita si sa o inregistrezi din nou happy

| doctorandus a răspuns (pentru Fanibu):

C:\Windows.old\Users\

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si noi trebuie sa ghicim unde le-ai stocat tu? Mai mult, daca Windowsul 10 a fost instalat pe curat nu le mai gasesti.
Daca ai facut update la Windows 10, uite aici: https://www.asus.com/ro/support/faq/1015975/

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Atunci cand treci de la un sistem de operare la altul, sfatul nostru este sa iti salvezi fisierele pe o partitie separata sau pe un dispozitiv extern, pentru a te asigura ca nu le pierzi.