| User257 a întrebat:

Salut TPU dacă caut pe internet se poate vedea la furnizorul de internet ce caut pe google ce conținut urmăresc video audio, text și cum pot naviga în siguranță pe internet.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa, se poate.
Dar nu le intereseaza pe nimeni (poate doar serviciile).

| anonimg a răspuns:

Furnizorul de internet știe cu lux de amănunte pe ce site-uri ai intrat și la ce oră, chiar și dacă folosești modul privat din browser.
Astfel de lucruri trebuiesc controlate de lege, pentru că altfel ar crește infracționalitatea mai mult decât ne-am putea imagina vreunul dintre noi.
Chiar și convorbirile telefonice sunt stocate timp de 6 luni de către companiile de telefonie. Fără lege nimeni nu are acces la înregistrări.

| anonimg a răspuns:

De asemenea, chiar și TPU știe pe ce site-uri ai mai intrat; și toate site-urile știu pe ce site-uri ai mai intrat, prin acele cookie-uri. Eu mi-am făcut o obișnuință de mulți ani să șterg tot istoricul mai înainte de a închide browserul.

| UserRo10 a răspuns:

Absolut orice trimiti si primesti trece prin furnizorul de internet. Acum conteaza ce date sunt criptate si care nu, dar absolut orice intra si iese din pc se poate masura si vedea.

| RoxanaElena007 a răspuns:

Da, are acces la site-urile web pe care le vizitezi și cantitatea de date pe care o consumi + adresa ta ip.