| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut.Vreau sa stiu cum pot face sa vad cine este logat la wi-fi, si cum ii pot placa pe intrusi?

Răspuns Câştigător
| JackTD a răspuns:

Eu pot sa te ajut...
Intri pe adresa 192.164.0.1 sau 192.164.1.1 si va aparea setarile modemului, tu vei pune login-ul: admin
Si parola tot : admin
Si acolo iti va aparea toate adresele MAC care sunt conectate la wi-fi-ul tau...
Tu o sa intri in filtu MAC si vei pune refuzare la urmatoarele MAC-uri le care le vei vedea...
Pentru Informatii suplimentare imi scrii in privat

6 răspunsuri:
| Paulvasile10 a răspuns:

De obicei wi-fi-ul de la furnizorii de internet are parola,pe care nu o stie nimeni,sau cel putin nu ar trebui sa o stie nimeni,deci e cam greu sa intre un intrus in reteaua wi-fi,mai ales daca net-ul e de la o firma de distributie a retelei de internet si are parola, care oricum e destul de complicata, cu litere mari si mici, amestecate, deci slabe sanse

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Paulvasile10):

Din pacate netul meu nu este securizat si nici nu vreau sa fie. Sunt unele persoane care vreau sa intre pe net, cum ar fi rude cand vin in vizita si mai multe lucruri. As vrea sa vad cine e conectat si sa pot sa il blochez.

| Paulvasile10 a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Pai asta nu stiu, uita-te pe cartea de la router, sau cauta pe net cum gasesti cine iti intra pe retea si cum il blochezi, pe telefon e usor cand ai hotspot sa blochezi pe cineva

| fatacarecusigurantanuteprivestecanddormi a răspuns:

Ai putea folosi aplicatia zanti. Aceasta nu e disponibila pe PlayStore. Scrie pe Google numele acestei aplicatii si intra pe site-ul oficial. acolo trebuie sa-ti introduci e-mail-ul si mai tarziu primesti link-ul. Aceasta iti arata toate aparatele conectate si mai poate arata punctele slabe de securitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru JackTD):

Maybe DHCP list, pentru ca mac-ul il setezi decat care sa fie permisiv sau nu, din dhcp iei toate mac-urile.
+ nu cred 100% ca acel ip va functiona la routerul lui.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa setezi o parola sigura si puternica retelei tale de WiFi. In acest fel te asiguri ca alte persoane nu iti vor accesa reteaua.