| BububucatorulBubycus a întrebat:

Sursa Inter-Tech SL-700 700W ce parere aveti? doar pentru cunoscatori

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu, mai bine un Sirtec, Antec, Thermaltake, Chieftec, Silverstone, Seasonic, sau, cel mai bine- Corsair.
Cu firmele gen Inter-Tech poti avea surprize neplacute.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Sirtec e cea mai ieftina dintre cele enumerate, si in general ajunge, e firma serioasa.
Sirtec fac totodata electronica pentru alte branduri, printre care Lian-Li, Thermaltake,...

Seasonic au fost pana in 2011 cei mai buni, insa apoi au decazut mult. Retururi de pana la 32% la surse de peste 150 euro, (si nu la un singur model, ci la majoritatea) m-au facut sa nu mai am deloc incredere in ei.
Corsair sunt momentan (de ~4 ani) liderul absolut, dar sunt scumpe.

| BububucatorulBubycus explică (pentru NLS):

Am gasi ceva pe olx n-am bani de noua...

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te incurajam sa cauti recenziilor altor utilizatori pe internet sau sa ceri sfatul unor comercianti in magazin.

| xSega a răspuns:

Ia una de la corsair si ai scăpat de griji

| Andrey818 a răspuns:

Bun expresorul. face cafea buna