| MihaiGamesRo a întrebat:

Vreau sa ma connectez pe o adresa de email mai veche. Problema este ca imi cere mesaj de verificare pe un numar de telefon la care nu mai am acces de mult timp. Si nu am alta metoda de recuperare salvata. Cum pot sa ma conectez la acest cont? Am un email cu un premiu la un givawai pe el si nu pot intra sa imi iau codul pentru ce am castigat.
Va rog ajutati-ma sa ma conectez!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai poti face nimic. Doar daca mai tii minte acel numar de telefon.

| MihaiGamesRo explică (pentru darrio2007):

Stiu numarul. Dar nu mai am acces la el...

| darrio2007 a răspuns (pentru MihaiGamesRo):

Imi pare rau dar nu cred ca mai poti face ceva.

| Lioana a răspuns:

Incearca metoda cu intrebarile de securitate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate ai vreo intrebare de securitate ramasa care sa te poata ajuta.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Incearca sa recuperezi contul accesand pagina https://help.yahoo.com/kb/SLN27051.html si dand click pe Sign-In Helper

Pe viitor, te sfatuim sa iti securizezi conturile (adresa de email, conturile pe retele sociale) setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ si numarul de telefon. Astfel, le vei putea recupera in cazul in care acestea au fost compromise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că vorbești despre un cont yahoo.
Singura modalitate este verificarea cu ajutorul numărului de telefon. Dacă nu ai acces la acesta, nu există altă variantă, din păcate!

| petitconseil a răspuns:

Ia-ti adio de la contul ala de yahoo.Asa se intampla cand nu-ti acutalizezi informatiile.