| GulDan a întrebat:

1)Daca devi mai rapid la bataie cu ce te avantajeaza?
dai si mai tare cu pumnu?

2) Atletismu te ajuta sa te misti mai rapid? la bataie de regula.

14 răspunsuri:
| mihaicelsfant a răspuns:

Dap te ajuta, te poti feri

| Vanqu1sh a răspuns:

Te mentine in forma, te face putin mai rezistent, mai rapid etc. Dar sa stabilim un lucru, a fi bun la bataie e mai mult o chestie genetica, exista persoane care nu au facut niciodata vreun sport sau exercitii pentru bataie (lovit sacul etc )si sunt capabile sa bage in spital pe cineva cu ani de experienta in a da cu pumnul. Sa bati paraziti sociali care nu produc nimic si dau doar din gura nu isi are rostul, se distrug si singuri fara sa ii ajuti tu. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Ma, nu chiar cu "ani de experienta".

Iti zic eu, unu care face kickboxing ca lumea de 10 ani, nici nu-l atinge vreuna din persoanele alea happy

Asta ca "unt capabile sa bage in spital pe cineva cu ani de experienta in a da cu pumnul" sunt doar aberatii de COPII MICI.

| GulDan explică (pentru Cosmin86):

Mda acum referinduma la amatorii stiu un coleg care taicasu a fost culturist si are un genetic diferit fata de ceilalti si o forta ...si bate aproape tot liceu ce e drept s-a mai apucat si de sala.
Totusi imi doresc mult sa practic lupte de orce tip deoarece n-am facut decat box 1 luna.dar intr-o scoala si era nasol restul cluburilor bune sunt scumpe nu imi permit inca decat sa ma angajez si dureaza.ce nervi.

| GulDan explică (pentru Vanqu1sh):

Da cum i-am zis si lu Cosmin ala avea un genetic f.bun...in fine. rar intalnesti pe cineva asa cum zici tu.
Si despre parazitii astia pai i-am suportat mult inca din scolii decat sa imi pierd neuroni de nervi cu astia mai bine trec la fapte sa nu ai mai aud deloc.nu ai trecut prin ce am trecut.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu are rost sa facem polemica, pur si simplu este acelasi lucru ca atunci cand cineva care nu a facut scoala de muzica sau cum pana mea ii zice si etc si nu e artist si are o voce mai buna decat a unuia care e faimos daca ma intelegi. Si da, chiar exista stai calm.

| Vanqu1sh a răspuns (pentru GulDan):

Nu e rar, doar ca cei mai buni nu se arata, imi pare rau daca nu a fost totul cum trebuia.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GulDan):

Pai stai, daca iti doresti ft mult sa faci lupte, de ce nu te duci la un club de kickboxing, muay thai, etc?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

" doar ca cei mai buni nu se arata", cei mai buni castiga cupe si medalii, cum sa nu se arate? Din nou, aberezi ca un copil mic ce esti.

| GulDan explică (pentru Cosmin86):

Ce am gasit pana acum nu se merita am gasit numai scumpe, de lux.2 milioane plus...e trist cand te trezesti cam tarziu.o sa continui sa caut dar e greu pana ma adaptez cu antrenoru si cei din jur pentru. ca nu sunt chiar asa mic si mie sa nu fie ''mistocarii'' care rad de incepatorii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GulDan):

2 milioane nu e "lux", e ieftin.

lux ar fi vreo 20 de milioane, cat e un abonament la 5 stele

| GulDan explică (pentru Cosmin86):

Ieftin pentru. cine isi permite.
Cand ma bag sa lucrez la vara o sa ma apuc.iar pentru din astea de 5 stele dupa facultate...
Pana acum mai mult de 1 mil jumate pe luna nu pot plati.

| Skilline2012 a răspuns:

Cocalar. Tu sigur iti iei bataie la cum te exprimi.

| Gulbis a răspuns:

De ce ai distruge corpul omenesc? iti place violenta?! oamenii sunt niste animale...nu cunisc tiparele