| TeckTonik997 a întrebat:

A luat cineva creatina? De care? Cat timp? Care e cea mai buna? Cum se ia? La ce foloseste mai exact? Are efecte adverse? Ce se intampla cand se opreste administrarea ei?
P.S. Raspunde-ti din experienta proprie deoarece am citit mai multe articole si nu stiu ce sa mai cred.

5 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Creatina nu te umfla, iti mareste rezistenta si forta, nu are nici un efect advers e un supliment alimentar nu un medicament :/, nu se intampla nimic daca nu mai iei creatina. acuma nu te astepta ca daca iei o luna creatina ai sa arati ca hulk

| ubox7007 a răspuns:

Daca iei doar creatina degeaba iei, parerea mea stai cu carnea, 200g pe zi (in total) e destul de ok si daca ai posibilitatea si ceva oua (bio daca se poate, dar nu cred ca mori si de la celelalte big grin )

| TeckTonik997 explică (pentru ubox7007):

Eu mananc destul de multa carne, cel putin 1 data la 2 zile mananc piept de pui, carne de porc sau sunca, lapte de cel putin 3 ori pe saptamana, la fel si oua si beau un pahar de suc de fructe 100% natural pe zi (portocale, struguri, mere)

| Cosmin86 a răspuns (pentru ubox7007):

Poate 200 gr la una din cele 5 mese zilnic happy

Am mancat si 2 kg intr-o zi

| Cosmin86 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Wow... eu mancam 6-7 bucati de piept de pui pe zi si tu zici ca mananci "o data la 2 zile".

Si un amarat de pahar de suc de fructe laughing

Tu asa vrei sa pui muschi? Apuca-te de sah