| Culturism69 a întrebat:

Acuma i-au cam de 2 saptamani creatina de la musclepharm ( de rezultate nu pot vorbii pentru ca e un timp scurt ) dar am observat ca nu ofera energie pe parcursul antrenamentului.
Si ma gandeam la asta de la Universal :
http://www.megaproteine.ro/Creatina/Universal-Storm/
Are oxid nitric? ( ofera si ceva energie pe parcursul antrenamentului?
N-am bani de BSN :))
Si ma gandeam ca daca gasesc si Creatina si oxid nitric intr-un singur produs ar fi bine.
Pareri?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

EU cred ca nu esti tu destul de constient de propriul tau corp si in plus supraestimezi efectul creatinei.

Creatina nu este un energizant, deci dupa ce o iei nu te vei simti ca atunci dupa ce bei un redbull.

Efectele creatinei se fac simtitie de obicei inca din primele zile de administrare, o crestere a fortei/vitezei. Intr-adevar nu este o crestere semnificativa adica ca de la 70kg impins la piept dupa ce iei creatina impingi fara problema 80-90kg. Diferenta se simte la repetari poti sa faci o repetare 2 in plus.

Dar ti-am spus eu cred ca inca nu-ti cunosti destul de bine propriul corp si supraestimezi efectul creatinei. In greutate nu ai crescut de cand ai inceput sa o iei?

| Culturism69 explică (pentru Nickname1890):

Da, am crescut cateva kg. ( Nu stiu exact cat )
Am inteles, e adevarat ce spui doar ca dupa 6-7 ore de scoala, mers 3 km pe jos pana acasa, apoi altii 3 pana la sala nu prea mai am destula energie. Intelegi?happy
Deaia ma gandeam sa caut ceva combinat ( oxid nitric + creatina )

| Nickname1890 a răspuns (pentru Culturism69):

Faptul ca de cand ai luat creatina ai grescut cateva kg este dovada ca aceasta isi face efectul. Iteleg ce zici cu oboseala dar asta nu este rolul creatinei. INcearca sa manaci 1/2 ciocolata extra dark, sau 2-3 linguri de miere pentru astfel de energie. In cazul pe care il descrii nici oxidul nitric si nici creatina nu te vor ajuta sa combati acea oboseala. fizica-psihica.

3 răspunsuri:
| AllChim a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa renunti la creatina nu ca nu tear ajuta dar mai bine pentru a creste masa musculara sa iei o proteina cum ar fi pro mas; gf-x8 dar totusi pe langa acestea poti sa iei si creatina