| bloodxplodeeee a întrebat:

Alcoolul si sportul?
alcoolul ---------muschii
fumatul si sportul?
fumatul ---------muschii

beneficii dezavantaje?
beneficii normal ca nu sunt da asa suna mai bine. tongue big grin big grin

Răspuns Câştigător
| ceimiplace a răspuns:

Alcoolul afecteaza in mod gresit muschii scazand capacitatea lor de a se contractra,iti afecteaza si neuronii omorandu-i. Fumatul afecteaza plamanii,scade rezistenta plamanilor,nu mai trimite bine oxigenul la muschi, muschii nu se oxigeneaza, scade performanta sportiva.Alcoolul si fumatul au efecte doar negative. Parti pozitive: doar te simti bine.Nu au avantaje asupra organismului, doar desavantaje.

1 răspuns:
| klau95 a răspuns:

Alcoolu care a omarat zeci de oameni dependenti si tigariile care au peste 2000 de subst. toxice...atunci nu te mai intreba daca are vreun efect mai ales asupra sportului.