| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Am 13 ani, cam 1, 57 sau 1, 58 si 45 kg. Este bine? Si as vrea cateva sfaturi ca sa cresc in inaltime dar fara sa practic vreun sport, doar prin exercitii big grin. Funda!

Răspuns Câştigător
| ShNySnYGer a răspuns:

Sal iti recomand sa faci baschet,inot fotbal,yoga, rugby, handbal.esti fata sa ubaiat daca esti baiat este cam rau ca la varsta de 13 ani sa ai 1, 57-1, 58(eu am 1, 68)mai mananca s ifa sport, daca esti fata ar trebui sa faci la fel in general fetele la 13 ani au 1, 60, 163 iar baietii ar trebui sa ie fai inalti decat fetele dar nu te ingrijora vei creste daca mananci si faci sport, daca nu-ti place nici un sport pe care ti l-am recomandat este excelent sa alergi cam 30min-1h in fiecare zi iar daca vrei rezultate mai mari alearga,mergi cu bicicleta,role, skateboard dar mananca fa sport(alearga, baschet etc.)si vei creste cu siguranta!

8 răspunsuri:
| klameteo a răspuns:

E bine.Fa putin sport(baschet). Cred ca vei creste.Eu am 1, 59 si am avut 1, 55 si am inceput sa joc baschet.Am crescut 4 cm.Doar incearca!

| DontHateMe a răspuns:

Si eu am aceeasi inaltime da eu am 40 kg si am 12 ani.
Sincer nu cred ca exista exerciti pentru asta eu am facut volei si asa m-am mai inaltat (eram mica de statura).

| CorinaaM a răspuns:

Hey, parerea mea este ca nu ai mai putea sa cresti in inaltime prea mult (probabil parintii tai nu sunt foarte inalti) fara a practica un spart (am citit ca daca un copil practica inotul are sanse sa creasca cu 2-5 cm). Dar nu te intrista, si eu am 13 ani (OK, voi implini 14 pe 24 ian 2012, dar nu conteaza) si am 1, 63 sau 1, 65. *hope you like it *

| elyzaa1998 a răspuns:

Eu am 1.49 si 37 kgcrying si am mai facut si inot si tot nu am crescut in inaltimestraight face

| DJDumy a răspuns:

Daca nu faci sport nu ai cumwinking o cale e sa faci tractiuni ajuta foarte mult

| Skipper_1208 a răspuns:

Esti absolut normal! ai o inaltime si o greutate normala varstei tale...Crede-ma nu ai de ce sa te preocupi

| AngelforAll a răspuns:

Poti practica, un sport ca.baschetul el te inalta foate tare.incearca macar!happyhappy

| Maddalyna96 a răspuns:

Stai linistita ca mai ai destul timp sa cresti happy. Eu consider ca ai o greutate si o inaltime normala varstei tale, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. kiss