| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa fac ceva muschi,vreau sa imi spuneti ce exercitii se fac pentru fiecare muschi,ce trebuie sa mananc si in cat timp o sa imi creasca, vreau raspunsuri de la oameni care au facut muschi printr-o metoda(nu vreau sa aud de stereorizi) nu de la cei care isi dau cu parerea dar care habar nu au.

10 răspunsuri:
| DuzzyDrey a răspuns:

Scz de gramatica, sunt pe tel

| adokdgaok a răspuns:

La varsta asta n-ar trebui sa te apuci de facut muschi...

Dar in fine, poti face flotari cam 3serii pe zi cu maxim de repetari, foarte important mananca proteine(carne, lapte, branza, oua) mai treci pe la sala si sa mai ai si zile de odihna in care muschiu sa se refaca ca altfel nu faci muschi, poti face abdomene si genoflexiuni sau poti sa-ti cumperi o gantera dar e important sa mergi la sala.

Răspuns utilizator avertizat
| TiTanS a răspuns:

Apucate si tu calumea de culturism daca vrei pe la 15 -16 ani... cu ceva suplimente. Primele luni cresti cel mai repede iar apoi mai greu.Cam dupa 3 luni simti ca te-a crescut forta...dar dupa 2 ani de culturism arati foarte bine