| Georgestaff08 a întrebat:

spuneti-mi si mie ce exercitii sa fac pentru a face niste muschi vreau sa va spun ca eu si un pic slab asa ca vreau sa imi spuneti si ce ar trebui sa mananc dau funda +vot

6 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

In primul rand sa manci bine, adica caloric, flotari cu priza scurta, piza larga, flotari cu pumnu cu priza scurta, abdomene, amdomene in care te inclini stanga dreapta ( poti sa iti pui si o greutate pe corp daca crezi ca poti ), genefleziuni, o sticla de apa de 2 l in fiecare mana si le aduci de pe langa corp pana la nivelul umerilor, fara sa indoi cotu, si lateral si in fata, si sa imi spui daca te referi la sala, ca atuncea chiar ma apuc de scries laughing P.S genoflexiunile sunt importante si pentru rezistenta iti sprijini partea superioasa a corpului pe un perete si picioarele indoite ca si cand ai sta pe scaun, scuze gramatica happy

| HyperionCo a răspuns:

Cati ani ai? Ce inalnime, si cate kg?

| NickTampit a răspuns:

Pentru muschii se obicei se fac exerciti cu greutati...
gen... poti sa ridici ceva greu, sau la scoala, iei de la cea mai slaba fata pana la cea mai plina pe sus. laughing
bafta!

| DrugAddict a răspuns:

Pentru abdomen :

http://www.youtube.com/watch?v=DIRW_aBs9x0

Pentru biceps :

http://www.youtube.com/watch?v=3z3pXLJfHLU&feature=channel&list=UL

Pentru triceps :

http://www.youtube.com/watch?v=cfXX4PQxYK0&feature=fvwrel

Cu mancatu daca esti slab baga cat mai mult in gura da fara multa grasime si fructe ca si ele ajuta. :)

Si daca esti gras lasa dulcurile si incearca sa renunti la carne si din astea si incearca sa nu mai mananci dupa 8 seara :)

Sper ca te-am ajutat

| aBsoLuT09 a răspuns:

Ar fi mai bine daca ai merge la o sala de forta unde nu vei face de capul tau, si mananca ceva ce sa se puna pe tine iar daca vei face sala sau execitii pentru muschi sigur vei face ceva. Eu asa am facut si e chiar ok dar! sa nu folosesti Steroizi sau creatina te asigur ca nu te va ajuta cu nimic. *prin nimic vreau sa spun ca iti fac doar probleme de sanatate*! Mult succes sa arati cum iti dorestiwinking bafta!