| use5name a întrebat:

Am 15 ani si joc fotbal de la 7 ani inca nu am fost legitimat la vreo echipa pana la varsta de 14 credeti ca daca am daruinta si mult talent pot sa ajung mai cel mai bun jucator de fotbal.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cred că mai întâi ar trebui să-ți propui să devii un jucător de fotbal legitimat. Apoi trebuie să devii un jucător bun pe plan local, apoi un jucător bun pe plan național, apoi un jucător bun pe plan internațional. Și te asigur că este mult mai complicat decât sună.

Există un singur post de "cel mai bun jucător de fotbal", și pentru ăla se luptă în orice moment mii de fotbaliști talentați și dedicați.

La 16 ani Pele juca deja în naționala mare a Braziliei și înscria împotriva Argentinei. Crezi că ești și tu pe la nivelul ăla, ca să poți spera că vei ajunge "cel mai bun jucător de fotbal"?

Răspuns utilizator avertizat