| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa ma inscriu la o echipa de fotbal?

Ca mi-au zis cativa prieteni, sa nu mai stau, si sa ma duc undeva.

Problema e ca nu am fost legitimat la nici o echipa pana acum.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi in orasul tau la un club care are si echipa de fotbal si discuta cu antrenorul de acolo sa te testeze.
Spune-i ca vrei sa joci fotbal, ca-ti place si sa-ti dea o sansa!

| Drimmero a răspuns:

Te duci si iti depui ''CV-ul'' la o echipa anume, te duci o perioada in probe sa vada antrenorul si staff-ul ce stii tu cu mingea, iar daca te descurci te vor accepta si te vor ajuta sa te integrezi in lot... cam asta e procedura.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Asta n-ar fi o problemă.
Asta-i un "Pas" pe care-l pot face, fara mari eforturi.
Sunt doua prombleme:
1.Cum iau legatura cu un antrenor?
2.La mine in oras exista echipa de fotbal doar pentru juniori

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E cam aiurea si greu daca nu e din acelasi oras cu tine, sfatul meu este, daca iti doresti cu adevarat sa fii legitimat la un club, sa faci naveta intr-un oras din apropiere unde au un centru ceva, o echipa de fotbal si vorbesti cu antrenorul...

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cum sa fac asta?

M-as duce si pe jos, numai sa joc!