| alexionut45 a întrebat:

ce alimentatie se potriveste pentru acest program:Luni: umeri+piept marti:spate miercuri:pauza joi:brate si vineri picioare..eu vreau sa-mi maresc si masa musculara si sa inlaturez stratul adipos de pe abdomen...am 15 ani.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| StopShowingOff a răspuns:

Eu iti recomand sa combini piept cu biceps si spate cu triceps deoarece vei lucra bratele de 2. Odata la putere maxima si odata mai usor.

| T0nny a răspuns:

Un regim hiperproteic. si mesele de dimineata si cea de dinaintea antrenamentului sa fie foarte bogate in carbohidrati (carbohidratii sunt principala sursa de energie a organismului). si poti sa mai iei si un complex de vitamine ( unul bun, cum ar fi Daily Formula de la Universal) in cateva lui daca lucrezi corect exercitiile se vor obderva diferente destul de mari.
Eu cu o alimentatie corecta + exercitii corecte + vitamine (nu iau alte suplimente) am crescut cam 1, 5 cm (de la 38, 5 la 40 cm) in brate in vreo 2 luni.
Pentru a scapa de zonele cu tesut adipos iti recomand L-carnitina si circa 30 - 40 minute de cardio zilnic. O sa ai rezultate. Daca nu stii sa faci un exercitiu sau ti se pare ca nu il faci corect intreaba antrenorul din sala sau pe cei mai mari.

| alexionut45 explică (pentru T0nny):

Eu cardio nu fac la sala eu alerg in aer liber si fata carnitina pot inlatura tesutul adipos?

| Cosmin86 a răspuns (pentru T0nny):

1.5 cm de muschi pur se pun in 6-8 luni, la tine nu e muschi pur happy

Si cu 30-40 de minute cardio pe zi iti faci praf genunchii si articulatiile.

In rest e ok

| T0nny a răspuns:

Da poti da jos stratul adipos si fara L-Carnitina, asta e doar un accelerator de ardere a grasimilor. Deci te ajuta sa dai jos mai repede decat ai da in mod normal doar prin antrenament.