| Bogdan_9316 a întrebat:

Am 16 ani 1.90 - 1.95 inaltime. Nu vreau sa ma luati la misto.
Am tot auzit de free runing sau Parkour, am si eu o intrebare, mai am sanse sa invat? adica cum se invata? Mai intai la o sala de gimnastica sa inveti acolo back flip etc. de ex sa faci saritura..

Funda! Multumesc. Cine a facut va rog sa-mi spune-ti.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce prostie de sport, apuca-te si tu de altceva

| Skylimit a răspuns:

Dap. Poti sa cauti pe YouTube backflip, frontflip. Dar sa te asigur ca ai alta persoana langa tine si ca faci pe o saltea.

| StefanVLY a răspuns:

Salut Bogdane, ai o vârstă şi inălţime bună pentru parkour, nu sunt de acord cu sala, cel mai bine inveţi free, in parc, sări peste banci, peste tot felul de chestii, si acum ca-i iarnă poţi invăţa mai uşor backflip, faci in zăpadă. Poţi invăţa usor daca te dedici.

| Bogdan_9316 explică (pentru StefanVLY):

Da dar de ex saritura aia cand sari cu picioarele inainte. am incercat o data dar am cazut. sad

| AndreeaDeiia a răspuns:

Pai daca vrei sa invati poti merge la RebornEducation singura şcoală de parkour şi freerunning din România.

Mai multe informatii aici : http://www.b365.ro/......81730.html

| R3laXaTT a răspuns:

Apuca-te de parkour in parcuri se invata repede si eu practic pentru ca am 17 ani si 1.90. Poate te pot ajuta si prietenii.Dar ai grije pentru ca poti produce pagube.

| tomelul2014 a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu citatul : Nici odata nu esti prea batran pentru..., dar tu ai varta destul de "potrivita" ai crescut destul te-ai format, deci da ai putea sa te apuci, mereu sa crezi in tine happy