| berelahalba a întrebat:

Am 183 inaltime si 79 kg... care este greutatea ideala?

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Eu am citit mai demult undeva, când internetul se cunoştea numai din auzite, că greutatea ideală ar fi cât ai peste 1 metru, deci tu având 1, 83, greutatea ideală ar fi 83 de kilograme. Dar acum văd că deja se fac calcule elaborate, -10, cosinus, sinus, tangentă, pi, etc. De unde naiba le-or scoate? Deci oricum eşti în zonă, aşa că te încadrezi. Baftă!

9 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Asta numai la spital poti determina exact. pentru ca o persoana de 1.80 de 100 de kile poate fi mult mai slaba decat alta persoana tot de 1.80 si 100 kg. Prentru ca muschii sunt mult mai grei decat grasimea.Deci daca ai de exemplu 40cm peste biceps si e muschi definit. o sa fi mai greu decat cineva care are 40 in biceps numai grasime.

| W1z4rd a răspuns:

73kg pentru ca 183 cm-10=173kg. Din acest numar il ignoram pe 1 si ne va iesi 73kg. Sper ca te'am lamurit big grin

| happykill a răspuns:

70-65

| ToxicDump a răspuns:

Daca esti baiat si ai peste 15 ani e foarte bine, dar da mai multe detalii!

| berelahalba explică:

Sunt baiat

| LamentedSoul a răspuns:

Daca esti major, calculeaza aici:
http://www.calcule.ro/......tutie.aspx

| dermetzgermeister a răspuns:

E foarte bine, eu sunt mai scund si am 79.

| lungu_5803 a răspuns:

Greutatea ideala ar fi de 73 de kg dar si 76 de kg ar fi bine. Succes.

| andreizuzu a răspuns:

Greutatea ideala ar fi de 55 de kg