| gogulogu a întrebat:

Am 19 ani si 1.75 cm inaltime, vreau sa ma inalt inca putin, aveti anumite sfaturi? Picioarele imi sunt dezvoltate bine insa de la brau in sus (trunchiul) nu mi se pare proportionat cu picioarele, e mult mai mic. Ma asteptam sa fac si eu macar 1.80, potential genetic este fiindca tata are peste 1.80 si mama 1.72 ceea ce pentru o femeie e bine.

Sport am facut in special cand eram ceva mai mic, gras nu sunt.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Prin dietă sănătoasă, sport:baschet, înot, volei sau tracţiuni.Contază mult şi ce cod genetic ai moştenit.

| darrio2007 a răspuns:

Vei mai creste.Stai linistit.Fa un sport.

| Voidwithin a răspuns:

Apucate de atletism.

| Smokey13s a răspuns:

Basketul si inotul sunt cele mai bune metode

| EuYoNuT a răspuns:

Daca nu esti gras, sigur iti vei intrece parinti, vei ajunge peste 1.80m cu siguranta. Incerca si tu basketul ca sport sau cel mai bine inotul. Daca tot vrei sa incerci orce, te agati de o bara orizontala si stai agatat de ea cateva minute laughing, unii spun ca functioneaza, eu personal nu am incercat ca nu mai am nevoie sa cresc, am 1.91m laughing