| goodyear a întrebat:

Am 20 de ani, 1.80 si 70 de kg
Vreau sa cresc in masa musculara. Momentan fac exercitii acasa, am bara de tractiuni, un scripete si fac traciuni ceafa si piept dar am gretatea de 30 de kg si mai am 2 gantere de 10 kg de care deja m-am plictisit. Sunt student, nu lucrez, deci venituri nu am. Nu vreau sa`mi cumpar gantere ca sunt cat de cat scumpe, mai bine imi iau suplimente. Ce idee imi da`ti, cum sa fac gantere, din ce?
Ce proteine imi recomandati? Suplimente nutritive?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MadalinStoicescu a răspuns:

Incearca programe noi, exercitii noi si o sa faci(mai greu fara proteine, dar totusi faci).Nu ti-as recomanda proteine pentru ca trebuie sa lucrezi muschiul mereu deoarece scazi daca nu lucrezi.

| goodyear explică:

Momentan imi fac exercitiile acasa. Am fost la doctorul de familie si l`am intrebat de suplimente si a zis ca in general suplimentele se dau la batrani si mi-a recomandat sa iau vitamina a+d2, vit. E forte, cartilagiu de rechin si nasopam. Acum nu stiu ce sa fac, nici nu vreau sa ma indop de pastile.