| PsihologulMZlate a întrebat:

Am 16 ani 1.80 si 65kg merg la sala de vreo 6 luni. ce proteine/suplimente imi recomandati ca sa iau in greutate si sa cresc masa musculara mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Proteinele luate dupa capul tau te pot duce in spital.

| Cosmin86 a răspuns (pentru doctorandus):

Serios? straight face

| Cosmin86 a răspuns (pentru doctorandus):

Pai in exces orice te duce in spital, si cea mai sanatoasa mancare, proteinele nu au nimic special in acest sens. Cati oameni ajung la urgente de craciun, rev., etc. pentru ca au mancat in exces? Destui.

| Cosmin86 a răspuns:

Dymatize super mass -> pana ajungi la 70-75 de kg, si apoi dymatize elite whey SAU ON whey gold sau gaspari myofusion

Incepi cu asta :
http://www.megaproteine.ro/......er-5-4-kg/

Dupa treci pe un concentrat proteic.

Dar vezi ca alimentatia e cea mai importanta, o ai pusa la punct, nu? Ca altfel iei degeaba suplimente

| angeloo12 a răspuns:

Trage de fiara laughing)
sau trage d *** poate are effect mai rapidwinking